21. letní hry dialyzovaných a transplantovaných sportovců ČR Přední Výtoň na Lipně

237

23. – 29.8.2014

Vážení sportovní přátelé, ale i Ti kteří sportu fandí protože sil ubylo…

Pro letošní hry je připraveno několik novinek. Hry začínají v sobotu a hned na neděli je připraven výlet autobusem do Linze, který byl před několika lety evropským městem kultury. Ze 3 výborných expozic je vybráno pro hromadnou návštěvu Ars electronica center s průvodcem v českém jazyce. K individuální návštěvě pak lze více než doporučit Galerii moderního umění nebo historickou expozici v zámku na druhé straně Dunaje. Pro cyklisty pak na stejný den cyklostezku podél řeky Mühl, levého přítoku Dunaje, po které se rakouská část pohraničí jmenuje Mühlviertel. Pro vodáky bude-li dost vody zaměníme obvyklou plavbu z Vyššího Brodu do Rožmberka za horní tok Vltavy ze Soumarského mostu do Pěkné, nebo až do Nové Pece. Paralelně s nimi mohou využít cyklisté s Nové Pece in-line dráhu do Stožce, prohlídku expozice NP Šumava a návrat podél Schwarzenberského kanálu do Pece a chrti třeba až do Přední Výtoně. Při dobrém větru můžete odzkoušet plavbu na plachetnici z lipenské Mariny se základy yachtingu, zkusit in-line stezku na Segwayích …. a takových lahůdek Vás čeká více.

Ubytování a stravování je zajištěno včetně plné penze v areálu Penzionu Vyhlídka na Přední Stravování začíná večeří, ubytovat se je možno prvý den po 14.hodině. Platba za pobyt na místě v hotovosti. Cena je 390 Kč/den pro pacienty a členy SK DaT, 440 Kč/den pro ostatní, dětská cena do 12ti let 370.- Kč/den

Doprava je individuální, autem nejlépe přes Český Krumlov – Černá v Pošumaví – Frymburk a pak lze buď přívozem na pravý břeh lipenské nádrže a do Přední Výtoně, nebo objet přes Lipno a hráz. Vlakové spojení nejlépe do stanice Lipno, tam pro Vás po předchozí dohodě dojedeme. Dálkové autobusy jezdí jak na Lipno, tak do Černé v Pošumaví ( www.idos.cz ).

Program je bohatý. Sporty v přiměřené zátěži, soutěže, výlety …Český Krumlov, Teplá Vltava s Mrtvým luhem nebo Vltava na lodičkách z Vyššího Brodu, Vítkův kámen, Schwarzenberský kanál. V Přední Výtoni je u pláže sportovní areál s tenisovými kurty,  hřištěm na metanou, fotbalovým hřištěm a hřištěm na volejbal. V areálu Penzionu je stolní tenis, bowling, v okolí Přední Výtoně turistické i cyklistické trasy. In-line trasa Frymburk – Lipno – Přední Výton je t.č. nejlepší v ČR.

Ubytování končí v pátek, protože o víkendu je v Čertových proudech pod Lipnem mistrovství republiky ve sjezdu na divoké vodě. Pro několik zájemců je možno prodloužit pobyt až do neděle, tento zájem vyznačte na přihlášce. Na Lipně je kromě Aquaparku i možnost zapůjčení sjezdových horských kol a využít sjezdové dráhy pod lanovkou na Kramolín, nebo zapůjčit elektrokolo, plachetnici , člun s elektropohonem . Od poloviny srpna jsou otevřeny jindy zakázané zóny NP Šumava, určitě další zajímavé téma k poznání. Podívat se do Bavorska do kláštera ve Stieglu nebo na jiná zajímavá místa v sousední oblasti Waldviertel bychom letos konečně mohli stihnout. Řada akcí probíhající v oblíbené rekreační lokalitě je na www.lipnoservis.cz

Zdravotní zajištění a dialýza. Po dobu pobytu bude přítomen lékař a sestra, HD bude zajištěna na DC v  Českém Krumlově, doprava individuálně nebo sanitou, preferenčně večerní směny.  Pro dialyzované – zprávu lékařskou pošlete Dr Kovářovi na HDS do Českého Krumlova do 30.7.2013, její kopii si vezměte s sebou. Transplantovaní, stačí kopie poslední kontroly. S sebou léky!

Přihlášky na přiložené zájemce poštou, faxem nebo ideálně E- mailem do 15.7. 2014. 

Kontakty ( telefonní jen pro případ nutnosti ):

MUDr Lukáš Svoboda   tel. 603440005    

Mgr Michal Dušek         tel.: 725531739   

Sportovní klub dialyzovaných a transplantovaných

Roentgenova 2

150 30 Praha 5