Fresenius Medical Care

Fresenius Medical Care – Prázdninová dialýza

Onemocnění ledvin, a s tím spojená dialyzační léčba, nemusí být překážkou k procestování světa. Společnost Fresenius Medical Care poskytuje péči pacientům v téměř čtyřech tisících dialyzačních středisek po celém světě a velice rádi ji zajistíme v některém z těchto středisek v rámci služby Prázdninová dialýza i vám. Koordinátorka Prázdninové dialýzy vás provede procesem souvisejícím s možností využití našich služeb v zahraničí.

Kdo může využít služeb Prázdninové dialýzy?

Prázdninová dialýza je určena pacientům dialyzačních středisek sítě NephroCare na hemodialýze i peritoneální dialýze, kteří chtějí vycestovat do zahraničí. Službu rádi poskytneme i pacientům, kteří standardně nevyužívají péči dialyzačních středisek společnosti Fresenius Medical Care, ale rádi by, v rámci své cesty využili. To znamená, že ji rádi zajistíme na jakémkoli našem dialyzačním středisku v České republice nebo v zahraničí.

Postup a podmínky

Zajištění služby Prázdninová dialýza je poskytována bezplatně, nicméně musí být splněny veškeré podmínky a vyřízení všech dokladů trvá nejméně dva měsíce. Začněte tedy svou dovolenou řešit s dostatečným předstihem.

Přehled veškeré nezbytné dokumentace naleznete na internetových stránkách: https://www.nephrocare.cz/pacienti/prazdninova-dialyza-holiday-dialysis.html

Platba za léčbu

Platba za léčbu závisí na konkrétních podmínkách dané země i dialyzačního střediska. Vždy je nutné se informovat u koordinátorky, která vám dané platební podmínky sdělí, ale až po obdržení předběžného potvrzení. Zde je základní rozdělení dle platebních podmínek:

V rámci EU prostřednictvím Evropského průkazu zdravotního pojištění je léčba bezplatná.

Některá soukromá střediska ale požadují úhradu dialyzační léčby v plné výši, tedy bez možnosti použití Evropského průkazu zdravotního pojištění.

Mimo země EU je vždy dialýza hrazená pacientem v plné výši.

Kontakt

Koordinátorkou Prázdninové dialýzy pro hemodialyzační léčbu je paní Aneta Gdovínová, tel.: 722 084 530, e-mail: aneta.gdovinova@fmc-ag.com.

V případě peritoneální dialýzy, kontaktujte, prosím, obchodní referentku, paní Veroniku Dragoškovou, Veronika.Dragoskova@fmc-ag.com, která vám poskytne potřebné informace.